• Moderní gymnastika

  V současné době je v oddíle registrováno 25 členů. Nadějná děvčata, která jsou zařazena do 6 kategorií, kde děvčata cvičí s různým náčiním dle svého věku (švihadlo, obruč, míč, kužele, stuha).

  Zobrazit více

  foto
 • Handball Žatec

  Žatečtí muži hrají 2.ligu Českého Svazu Házené. Z mládežnických kategorií je aktivní zejména družstvo mladších žáků, které hraje severočeský přebor.

  Zobrazit více

  foto
 • Národní házená

  Žatecký oddíl patří k největším a nejlépe fungujícím oddílům národní házené v ČR. Ženy hrají 1. ligu, muži hrají 2.ligu. Oddíly mládeže hrají od přípravky až po juniory a to ve chlapecké i dívčí kategorii

  Zobrazit více

  foto
 • Tenis

  Tenis má v Žatci dlouholetou tradici a hraje soutěže smíšených družstev vedené Severočeským tenisovým svazem (SETES). Členství se pohybuje okolo 170ti členů, z toho cca 42% mládeže.

  Zobrazit více

  foto
prev next

Moderní gymnastika

Předsedkyně klubu:
Iva Vávrová, tel.: 737 426 840
Hlavní trenérka:
Eva Kybicová, tel.: 731 476 323
Karolína Bednářová, tel: 777 240 563
 

O klubu

Založení oddílu moderní gymnastiky se datuje do let 1989 kdy bývalá závodnice a trenérka R.Hellerová začala trénovat s malými 7-8 letými děvčátky, které si vybrala v konkurzu. Spolupracovnicí jí v té době byla p.I.Derflerová, později také manželé Hronkovi,kteří se věnovali hlavně taneční průpravě a baletní přípravě. Od roku 1991 se děvčata začala zúčastňovat závodů v rámci kraje – v Litvínově, Chomutově a Ústí n.Labem. Pravidelně se konala letní i zimní soustředění.

V r.1994, po odstěhování se trenérky R.Hellerové, přebírá oddíl M.Dvořáková. Ta již v oddíle asi rok pomáhá s tréninkem. Je plně kvalifikovaná, vystudovala FTVS-UK se specializací MG. V trenérské práci jí také částečně pomáhá p.L.Hronková. Postupně se dostavují i první úspěchy nejen na úrovni kraje, ale i na republikové úrovni. Postupně se na MČR probojují za žatecký oddíl E.Kybicová, J.Reitspiesová, A. Hloušková, I.Vávrová, K.Seidlová, T.Kroftová, K.Bednářová, K.Mlčochová, E.Korbášová, K.Jirkovská.

Trenérkami se postupně stávají bývalé závodnice nebo starší závodnice, které sami ještě závodí. S trenérskou prací tedy postupně pomáhají E.Kybicová, K.Bednářová, T.Kroftová, Š.Panýrková, P.Reitspiesová, V.Hajná, P.Vojarová, sestry Vodičkovy, sestry Sekretovy, A.Kdýrová.

Nejůspěšnějším rokem v historii oddílu se stal r. 2005-6, v kterém se oddílu podařilo získat celou řadu individuálních vítězství děvčat v jednotlivých věkových a výkonnostních kategoriích, v severočeské oblastní lize jsme dosáhly 3 celkových vítězství, jedno druhé a dvě třetí místa. Navíc z 12ti členné reprezentace severočeské oblsti na MČR v Břeclavi bylo 6 závodnic ze žateckého oddílu. Oddíl MG byl navíc oceněn i jako nejlepší kolektiv v soutěži Sportovec města Žatce. Na tomto úspěchu se podílely závodnice E.Korbášová, K.Mlčochová, K.Jirkovská, K.Seidlová, I.Vávrová a T.Kroftová, trenérky T.Kroftová, E.Kybicová a M.Dvořáková.

Kromě pravidelných tréninků, závodů, oddílových přeborů a letních soustředění se členky oddílu zapojovaly i do společenských akcí, na kterých vystupovaly jako členky společných vystoupení nebo individuálními sestavami – maturitní plesy, házenkářské plesy, společenské akce v divadle.

Pro rodiče a přátele MG se každoročně konala 2 vystoupení – Vánoční akademie spojená s rozdáváním dárků a předprázdninová vystoupení.

V červnu r.2012 došlo ke změně ve vedení oddílu, předsedkyní se stává I.Vávrová. Tato výborná bývalá členka a reprezentantka oddílu se po odchodu z oddílu stala na čas členkou oddílu MG Máj České Budějovice, kde hostovala z oddílu MG Chomutov. S odchodem bývalé předsedkyně oddílu M.Dvořákové skončila s aktivní činností i většina zkušených závodnic. Začíná se psát nová historie oddílu ....

V současné době je v oddíle registrováno 23 členů. Z toho 3 hlavní trenérky a další 4, které s námi úzce spolupracují (I.Vávrová, E.Kybicová, K.Bednářová, M.Dvořáková, L.Vodičková, T.Kroftová, M.Matějková). Zbytek členů jsou nadějná děvčata, která jsou zařazena do KPMG (kombinovaný program MG) nebo ZPMG (základní program MG), kde se rozdělují do jednotlivých věkových kategorií. Tento rok máme zastoupení v 6 kategoriích, kde děvčata cvičí s různým náčiním dle svého věku (švihadlo, obruč, míč, kužele, stuha).

Členská základna k 31.12.2012

Kategorie Počet
muži 0
ženy 6
dospělí celkem 6
dorostenci 0
dorostenky 0
žáci 0
žačky 17
mládež celkem 17
CELKEM 23

Kontakt

web: www.mgzatec.wbs.cz/

Fotogalerie