Víkendový turnaj oddílu Národní házené

Dne 17. února 2024 bylo v hale OASOŠZE v Žatci pořádáno semifinále Zimní ligy mládeže v národní házené v kategorii starší žáci za účasti též našeho týmu TJ Žatec.

Celkem se účastnilo 6 nejlepších týmů ze západní části ČR a bojovalo o postup na halové Mistrovství ČR, které se bude konat v březnu v Ostravě-Svinově.

Účastníky byla družstva z Přeštic, Nezvěstic, Litohlav, Staré Huti, Mostu a Žatce.

Naše družstvo si vedlo velice dobře, když po dvou porážkách a třech vítězstvích si dokázalo postup mezi nejlepší týmy celé ČR vybojovat.

Nejlepším týmem byli chlapci z TJ Litohlavy před TJ Sokol Nezvěstice, obě družstva s výbornou útočnou řadou, třetí skončili chlapci domácího Žatce před TJ Stará Huť, TJ Přeštice a Baníkem Most NH.

Družstvo hrálo v sestavě: Jakub Kimák, Bohumil Týř, Petr Daniel Hrůza, Tadeáš Hnidzík, Matyáš Richter, Pavel Bejček (36 branek), Jan Fortunatov (3), Matyáš Vondráček (6), Jan Bejček (11) a Matěj Dyrynk (2 branky).

Tým pod vedením Pavla Nociara a Jaromíra Hokra tak navázal na úspěchy z loňského roku a po bojovných výkonech ve všech utkáních si postup plně zasloužil.

Pavel Bejček byl nakonec čtvrtým nejlepším střelcem celého semifinále.

Přejeme družstvu úspěch i ve finálové části halového Mistrovství ČR 2024.

 

 

Chaloupka letos září

Jakub Chaloupka letos potvrzuje skvělou formu. V sobotu 3.února se zúčastnil turnaje mladších žáků v Chomutově. Ve dvouhře se probojoval do semifinále, kde bohužel po velkém boji prohrál a obsadil tak 3.místo. Ve čtyřhře se mu dařilo náramně, když dokázal celý turnaj se svým parťákem vyhrát a mohl se tak radovat z vítězství v turnaji.

 

Příměstský tábor s angličtinou

Oddíl tenisu pořádá během letních prázdnin pravidelně příměstské tábory s angličtinou. Tento rok se oddíl tenisu rozhodl také uspořádat příměstský tábor s angličtinou během jarních prázdnin a i tento tábor si děti užívají.

Chaloupka přivezl 2.místo

V sobotu 20.1. se zúčastnil Jakub Chaloupka tenisového turnaje mladších žáků v Praze. Ve dvouhře bohužel skončil již v prvním kole po setech 3:6 a 0:6. Ve čtyřhře si svůj výsledek výrazně vylepšil, když se svým parťákem Markem Štréglem probojovali až do finále, kde bohužel prohráli v závěrečném supertiebreaku. Jakub si tak odváží velice krásné druhé místo z tohoto turnaje.

Gratulujeme!

 

 

 

Tenisté hostili turnaj kategorie B

Uplynulý víkend náš klub hostil již třetím rokem v řadě turnaj kategorie B. Náš klub uspěl ve výběrovém řízení na pořádání turnaje pro muže i ženy a tak jsme se museli postarat o přibližně 60 hráčů plus jejich doprovod. Organizačně jsme vše zvládli na výbornou a tak turnaj byl dohrán již v pondělí dopoledne. Za zmínku stojí, že sobotní program končil kolem 23:45.

Celkovou vítězkou ženské kategorie se stala druhá nasazená hráčka z Prahy Nikola Šturcová, která přehrála ve finále Anna Vobořilovou z Pardubic poměrem 6:4 a 6:0. Čtyřhru ovládly Julie Hostáková a Kateřina Koubová které porazily Elen Hladkou a Karoline Jirouskovou poměrem 6:2, 6:1.

Celkovým vítězem mužské kategorie se stal Ondřej Hujo, který do finále nemusel ani nastoupit jelikož mu soupeř Jaroslav Vondrášek zápas skrečoval. Čtyřhru ovládli Daniel Voleský a Jakub Voleský, kteří přehráli Jaroslava Vondráška s Vladimírem Machem po boji 7:5,7:6.

Na tomto turnaji náš klub reprezentovali Radim Černý, Kryštof Jánošík, Jan Jochman, Petr Vrána, Jan Karas, Anna Voráčová a Ester Jelínková. Nejlépe se dařilo Kryštofovi Jánošíkovi a Janu Jochmanovi, když oba dva hráči skončili ve čtvrtfinále turnaje.

Děkujeme všem pomocníkům při organizování tohoto turnaje.

Pozvánka

Dovolte nám, abychom Vás pozvali na dvě akce, které byly ze Svazu národní házené přiděleny našemu oddílu k uspořádání.

V sobotu dne 13. ledna 2024 do haly OASOŠZE, kde se bude konat osmifinále v kategorii ženy.

Účastníky budou mimo domácí TJ Žatec, TJ Sokol Tymákov B a dále prvoligová družstva KNH Litvínov a KNH Chomutov.

Turnaj začíná v 08,30 hod utkáním TJ Žatec – KNH Chomutov.

V neděli 14. ledna 2024 pak osmifinále stejné soutěže ve stejné hale odehrají též muži.

Účastníky budou mimo domácí TJ Žatec, TJ Sokol Tymákov B, TJ Sokol Bakov n. J., TJ Sparta Modřany, KNH Litvínov a KNH Chomutov, všichni účastníci II. ligy.

Tento turnaj začíná již v 08,00 hod., ale náš tým hraje druhý zápas od 08,35 hod. s TJ Spartak Modřany.

Těšíme se na Vaší návštěvu v hale u Zemědělské školy.

Národní házená zahájila přípravu

Oddíl národní házené zahájil přípravu přípravnými zápasy před zimní ligou mládeže. Naši dorostenci se zúčastní čtvrtfinále zimní ligy již 21.1.2024 v Plzni. Naše dorostenky vycestují 28.1.2024 do Litvínova.

Výsledky dorostenci:
Žatec – Chomutov 21:21
Žatec – Chomutov 22:14

Výsledky dorostenky:
Žatec – Most 18:10
Žatec – Litvínov 11:19

PF 2024

Výbor Tělovýchovné jednoty Žatec přeje všem členům TJ klidné prožití Vánočních svátků a do Nového roku 2024 pevné zdraví, štěstí, osobní spokojenost, mnoho sil ke zdolávání všech překážek, které nám nyní život přináší, a hlavně hodně sportovních úspěchů.

Vánoční besídka Moderní gymnastiky

V pondělí 18. prosince uspořádala Moderní gymnastika Vánoční besídku pro rodiče a přátelé. Besídka se všem děvčatům velice povedla. Na všechny se těšíme v Novém roce 2024.