Národní házená hostila superpohár mladších žaček

Oddíl národní házené TJ Žatec byl pověřen Svazem národní házené pořadatelstvím Superpoháru mládeže v kategorii mladší žačky, který se konal dne 11. 5. 2024. Jedná se o turnaj reprezentačních výběrů 6 oblastí z celé ČR. Do Žatce se tudíž sjely nejlepší hráčky celé ČR v této kategorii.

Výběr Severočeské oblasti vedly žatecké trenérky Miluše Plecitá ml. a Štěpánka Zimová a ve výběru bylo šest hráček TJ Žatec – Slavěna Sacherová, Michaela Klecanská, Nikola Chomátová, Ilona Yermakova (2 branky), Tereza Knotková (2 branky) a Zuzana Fialová (3 branky).

Naprosto suverénně si v turnaji vedla děvčata ze Západočeské oblasti, která porazila výrazným rozdílem všechny své soupeřky. Na druhém místě nakonec skončilo družstvo Severomoravské oblasti díky výhře nad týmem děvčat z Východočeské oblasti, který tak vybojoval bronzové medaile.

Bojovnou házenou předváděla také děvčata z Jihomoravské oblasti, která dokázala potrápit jak stříbrné, tak bronzové medailistky. Získala 4. místo před výběrem ze Středočeské oblasti. Na 6. místě se nakonec umístil výběr domácí Severočeské oblasti složený z hráček Žatce, Litvínova, Raspenavy a Mostu.

Pro všechna děvčata byla účast na tomto turnaji velkou zkušeností, ale také povzbuzením do další činnosti ve svých oddílech. Turnaj odřídili tři ligoví rozhodčí, pánové T. Sýkora, M. Janák a J. Malý, kterým náleží poděkování za odvedené výkony.

Medaile a poháry vítězům a nejlepším hráčkám předávali místostarostka Ing. Jaroslava Veselá a místostarosta RNDr. Pavel Pintr, Ph.D. Nejlepší brankářkou byla vyhodnocena Daniela Hrůzová ze Zč. oblasti, nejlepší obránkyní Eliška Slámová z Jm. oblasti, nejlepší útočnicí Sabina Šrailová ze Zč. oblasti, která byla též nejlepší střelkyní s 18 vstřelenými brankami.