Tenisté uspořádali 4.ročník Memoriálu Jaroslava Neubauera

V sobotu 16.12.2023 jsme uspořádali v Tenisovém klubu Žatec 4.ročník Memoriál Jaroslava Neubauera. Celého turnaje se zúčastnilo celkem 20 dvojic, což je stejný počet účastníků jako loňský rok. Již od pátečního vylosování jsme věděli, že tento ročník bude nejvyrovnanější ze všech a vyhrát mohlo hned několik dvojic.

V celém turnaji se hrálo pouze na 1 set a za stavu 5:5 se hrála zkrácená hra zvaná tiebreak do 7 bodů. Skupinové zápasy moc překvapení nepřinesly a tak do čtvrtfinálových bojů postoupily všechny favorizované dvojice.

První semifinále utvořily páry Jánošík – Tamler po vítězství nad párem Kolář – Haišman a Linka – Černý po vítězství nad loňskými vítězi Doktor – Richter. Druhé semifinále vytvořily páry Dvorský – Kec po vítězství nad dvojicí Mužík – Suchan a Koutník, Fryš nad párem Vrána, Martinovský. Obě semifinále nabídly velmi pěkný tenis. V prvním semifinále dvojice Dvorský – Kec porazila poměrem 6:4 pár Černý – Linka. V druhém semifinále zvítězila dvojice Koutník – Fryš poměrem 6:2 nad párem Jánošík, Tamler. Do finále se tak probojovali Marek Koutník s Jakubem Fryšem a Martin Kec s Adamem Dvorským. Zajímavostí bylo, že tyto dvojice se potkaly již ve skupině, kde zvítězili Dvorský, Kec.

Finále turnaje, ale mělo opačný vývoj, když poměrem 6:2 vyhrála dvojice Koutník – Fryš a ovládli tak 4.ročník Memoriálu Jaroslava Neubauera.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem účastníkům turnaje za účast.