Úspěch mladších žáků oddílu NH

*NÁRODNÍ HÁZENÁ / Zimní halový turnaj mladších žáků, Litvínov 10.03.2024*
V neděli 10.3. vyjeli mladší žáci na poslední turnaj letošní halové sezóny do Litvínova. Soupeři jim zde byli, jako na všech turnajích, Raspenava a Litvínov, ke kterým se za účelem nasbírání zkušeností připojilo družstvo mladoboleslavského Bakova nad Jizerou.
První zápas s výběrem KNH Litvínov zvládli naši házenkáři se skóre 18:2, přičemž v poločase jsme vedli 5:2. Pak přišlo na řadu nejdůležitější klání turnaje i celé halové sezóny, proti Jiskře Raspenava. Tento zápas měl totiž rozhodnout o vítězi v Severočeské oblasti a o postupujícím na halové mistrovství ČR.
Zpočátku byl zápas vyrovnaný, ale ke konci prvního poločasu Žatečané zabrali a vedli 7:4. Do druhého poločasu tak vykročili s výhodou tříbrankového náskoku, a ta se promítla do konečného výsledku 12:8.
Hned po tomto úspěchu čekal náš – již unavený – tým přátelský zápas s Bakovem nad Jizerou. Zpočátku hoši ještě drželi krok, avšak Bakovští pomalu nabrali náskok a konečný výsledek tak byl 10:14.
To však nic nemění na faktu, že tým Žatce vyhrál Severočeskou oblast a postoupil na Zimní halové mistrovství ČR hrané 17.3. v hale Plzeň – Bolevec.